Осум пати по ред играат со најмногу 2 гола по натпревар!

традиција

Денес од 20:45 во рамките на ирската Премиер дивизија се сретнуваат екипите на Дрогеда и Фин Харпс.

Дрогеда е на 5-то место со вкупно 26 бода и учинок од 7 победи, 5 реми и 6 порази.

Фин Харпс е на 8-та позиција со 20 бода кои ги има освоено преку 5 победи, 5 реми и 8 порази.

Овие две екипи во последните 8 меѓусебни натпревари никогаш не постигнале повеќе од два гола по натпревар, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.88 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*