ТИП НА ДЕНОТ: (02.07.2021,15:00) АСТАНА – ШАХТЈОР

АСТАНА ЗА КРАЈ НА ЛОШАТА СЕРИЈА

Казахстан, Премиер лига, 02.07.2021: Астана – Шахтјор ТИП 1/1

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Астана и Шахтјор од рамките на казахстанската Премиер лига. Астана е во лоша серија и во последните два натпревари запиша исто толку и порази, па тоа ги симна од тронот. Од друга страна Шахтјор е на 11-то место и засега се на сигурно, а тие имаат само една и единствена цел, да завршат на сигурните позиции. Време е за Астана да ја прекине лошата серија, а денешниот противник е идеална шанса за тоа. Наш предлог за овој дуел е 1/1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.78.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*