Тикет на денот (четврток, 01.07.2021)

тикет на денот

Денес нема многу натпревари бидејќи европското се уште има пауза, а останатите лиги не се толку активни. Сепак ние се потрудивме да составиме тикет и ова е нашиот предлог.

Валеренга  – Сарпсборг – 1&2+ @ 1.92 во 1xBet

Последниот натпревар од вонредното 10-то коло на норшвеката елитна серија ќе биде помеѓу Валеренга и Сарпсборг. Домаќините спаѓаат во поквалитетните состави во ова скандинавско првенство и пред ова коло се наоѓаа на третото место зад Молде и Бодо/Глимт. Валеренга на десет натпревари запиша четири победи, четири реми и два порази. Во претходните три дуели немаат изгубено , а после две реми на домашен терен следуваше триумф на гостувањето кај Стабек. Гостите се на долниот дел на табелата и досега имаат освоено 9 бода од 8 настапи. Овде очекуваме победа за Валеренга и барем две топки во мрежата на Сарпсборг. Коефициентот за 1&2+ во 1xBet изнесува 1.92.

Валур – Хафнарфјордур – 1&0-3 @ 3.20 во Bet365

Валур е актуелен шампион и најдобар тим на Исланд. Ова првенство е се поинтересно од година во година. Малку поради тоа што се игра во лето, но и поради подобрите резултати на репрезентацијата на Исланд. Валур е на првото место со вкупно 24 бода, а поразени се само еднаш. Хафнарфјордур е далеку од некогашните резултати, но полека се враќа во врвот на исландскиот фудбал. Наш предлог за овој натпревар е 1&0-3 гола со квота 3.20 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*