Тикет на денот е-Спорт (01.07.2021)

И во денешниот тикет ќе се потрудиме да ви донесеме квалитетни натпревари од кои ќе може да заработите, па затоа ви нудиме два меча од два различни турнири, а почетокот на тикетот е вечерва на полноќ.

Godsent – O Plano – 1 @ 1.66 во Bet365

DreamHack турнирот уште се игра во групна фаза, односно во тек се последните меча, а само уште за две екипи има место во полуфинале на турнирот. Од групата Б ќе оди само една екипа, а тоа ќе го решат Godsent и O Plano во меѓусебен дуел. Досега овие екипи одиграа само еден меѓусебен меч, а на него славеше Godsent, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.66 во Bet365.

Team Liquid – 100 Thieves – 2 @ 1.53 во 22Bet

На LCS Summer 2021 продолжуваат возбудувањата, а по 30 одиграни кола првата позиција ја делат TSM и 100 Thieves, додека по нив следат Team Liquid и Cloud9. Во денешниот тикет ви нудиме вистинско дерби, а тоа ќе биде меѓу екипите на Team Liquid и 100 Thieves, со тоа што 100 Thieves се на подобра позиција, но имаат и подобри резултати во меѓусебните пресметки, па затоа ние предлагаме 2 со квота 1.53 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.53

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*