Анализа и предлог типови: Тежок испит за актуелниот шампион!?

И денес имаме нешто послаба понуда за кладење, бидејќи Европското првенство користи слободен ден. Ние за денес решивме да ви анализираме натпревар од бразилската Серија А помеѓу Кујаба и Фламенго кој е закажан за вечер во 01:00 часот после полноќ.

Кујаба: Примарната цел е опстанок

Кујаба во минатата година обезбеди учество во Серија А и тоа за прв пат во својата историја. Многу е интересно дека Кујаба во својот прв настап во Серија Б го презеде седмото место, а веќе во наредниот шампионат беше дел од првите четири места и го оствари својот најголем успех. Секако, примарната цел на овој тим во ова премиерно издание во друштво со најдобрите е опстанок во лигата, но како што сега стојат работите, тоа ќе биде исклучително тешка задача. Имено, овој тим се наоѓа на 17-то место, а конкуренцијата им е огромна. Досега изиграа пет натпревари каде што не успеаа да запишат ниту еден триумф.

Фламенго: Партии под очекувањата

Фламенго е двократен последователен шампион на Бразил и нема никаков сомнеж дека и оваа година е главен фаворит за освојување на пехарот, но некако општиот впечаток е дека овој тим ќе има навистина големи проблеми околу исполнувањето на таа задача. Досега избраниците на Сени изиграа само пет натпревари каде што запишаа три победи, но и два порази од кои последниот се случи во минатото коло и тоа тотално неочекувано бидејќи беа поразени на гостувањето кај Хувентуд. Не треба да се заборави дека оваа екипа изграше без неколку клучни играчи, но тоа не е некое големо натпреварување. Кога се во прашање натпреварите на гостувањата, досега актуелниот шампион изигра само еден натпревар на гости и тоа во минатото коло и го запиша како пораз.

Наш предлог

Кујаба дефинитивно ќе направи се за да не изгуби на овој натпревар, но Фламенго е апсолутен фаворит на овој натпревар и очекуваме победа за нив. Како прв предлог ви нудиме 2 со квота 1.50 во 1xBet, а похрабрите може да испробаат 2/2 со квота 2.30 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*