Анализа и предлог типови: Можат ли гостите да го запишат првиот триумф?

Денес понудата е малку сиромашна, но сепак ние издоивме натпревар од бразилскиот шампионат, а во прашање е дуелот помеѓу Коринтианс и Сао Паоло кој е закажан за во 2:30 после полноќ.

Коринтианс: Кои се крајните цели на овој тим?

Фудбалерите на Коринтианс во минатата сезона завршија на 12-то место на табелата што им донесе пласман во Копа Судамерикана, а делува дека тоа ќе биде примарна цел и овој пат. Кога сме веќекај ова натпреварување, треба да кажеме дека Коринтианс за жал не успеа да се пласира во нокаут фазата бидејќи на крајот завшрија на второто место со три бода помалку во однос на првопласираниот Пенарол. Кога е во прашњае оваа сезона, моментално тимот на Коринтиоанс се наоѓа на 11-то место ана табелата и досега оствари две победи, три реми и два порази. Инаку, кога се во прашање натпреварите на домашен терен, досега изиграа три натпревари и не се прославија баш најдобро бидејќи остварија само еден триумф и два порази.

Сао Паоло: Време е за прв триумф во оваа сезона!?

Впечатокот за овој тим е дека ниту најгоелмите песимисти не очекуваа дека Сао Паоло ќе игра толку лошо во новото издание на бразилската Серија А. Имено, моментално се наоѓаат на 17-то место, а во превод тоа значи и преселба во понизок ранг што секако е вистински шок за фановите на овој клуб. Досега избраниците на Креспо изиграа седум натпревари во Серија А и под сите очекувања немаат ниту една победа. На седум изиграни натпревари постигнаа само четири гола и тоа е навистина податок кој не може да импресионира. Во минатото коло ремизираа со резултат 1-1 против Цеара, а на гостувањата досега зедоа само еден бод и тоа во претходното коло како што напишавме погоре.

Предлог

Коринтианс игра променливо и не може да влезе во добра серија, додека Сао Паоло секако е најголемото разочарување во бразилската Серија А. Ние овде препорачуваме да испробате 2 со квота 2.50 во 22Bet, а исто така може да испробате и 3+ со квота 2.64 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*