Жените во Финска повторно ќе играат ефикасно!?

традиција

Денес од 18:00 во рамките на Финската Кансалинен лигата се сретнуваат екипите на женските фудбалски клубови од Илвес и Жупк.

Илвес е на претпоследната позиција со вкупно освоен 1 бод преку 0 победи, 1 реми и 6 порази.

Жупк е на последното место со 100% негативен учинок бидејќи досега од изиграни 8 натпревари запишаа исто толку и порази.

Овие две екипи кога ќе се сретнат меѓусебе воопшто не се штедат на голови, па досега три пати по ред е добитен типот ГГ3+. Се надеваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

ГГ3+ @ 1.82 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*