И денес гол ќе постигне само едната екипа!?

традиција

Денес од 18:45 во рамките на алжирската Лига 1 се сретнуваат екипите на Хлеф и Хусеин Деј.

Хлеф е на 13-то место со вкупно 27 бода кои ги има освоено преку 8 победи, 3 реми и 14 порази.

Хусеин Деј е на 17-та позиција со вкупно 21 бод и учинок од 4 победи, 9 реми и 11 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат со голови само на едната страна, поточно гол постигнува само едниот тим, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

НГ @ 1.68 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*