Тикет на денот (сабота, 12.06.2021)

тикет на денот

Саботата е секогаш одличен ден да се изигра тикет, па ние со нашите предлози се надеваме дека ќе ви помогнеме околу изборот и ќе ви ја решиме дилемата. Ова предлог тикетот кој го спремивме за  денес.

БАТЕ – Неман – 1/1 @ 1.95 во 1xBet

БАТЕ Борисов конечно влезе во добра серија. Тие запишаа три последователни победи, но се уште се зад Солигорск кој во моментов е лидер на табелата, а важи и фаворит за осојвување на титулата во Белорусија. Неман од друга страна е дел од црвената зона, а ако продолжи со ова темпо дефинитивно ќе има проблеми околу опстанокот. Овде очекуваме 1/1 со квота 1.95 во 1xBet.

Данска – Финска – 1/1 @ 2.25 во Bet365

Ако кажеме дека на Финска самото учество на ЕУРО и е голем успех, многу лесно ќе заклучиме дека Данска е фаворит на овој натпревар. Освен тоа, Данците во последно време играат фантастичен фудбал, додека Финска е во многу лоша форма и нема победа на последните шест натпревари. Овде искрено очекуваме доминација на Данска и типуваме 1/1 со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.39

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*