Уште еден мирен натпревар во аргентинската Примера!?

Денес од 20:30 во рамките на 11-то коло од аргентинската Примера национал лига се сретнуваат екипите на Алмагро и Сан Телмо.

Алмагро е на 16-та позиција со вкупно 10 бода и учинок од 3 победи, 1 реми и 6 порази.

Сан Телмо е на 10-то место и досега има освоено вкупно 14 бода преку 3 победи, 5 реми и 2 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што меѓусебните дуели им се мирни и неефикасни, поточно на последните четири натпревари постигнати се по најмногу два гола по натпревар, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.52 во Betwinner

Квоти за ЕУРО 2020


ДатумГрупаНатпреварTип 1 x 2
11.06.2021
21:00 ч.
Група АТурција - Италија
12.06.2021
15:00 ч.
Група АВелс Швајцарија
12.06.2021
18:00 ч.
Група БДанска Финска
12.06.2021
21:00 ч.
Група ББелгија Русија
13.06.2021
15:00 ч.
Група ДАнглија Хрватска
13.06.2021
18:00 ч.
Група ЦАвстрија Македонија
13.06.2021
21:00 ч.
Група ЦХоландија Украина
14.06.2021
15:00 ч.
Група ДШкотска Чешка
14.06.2021
18:00 ч.
Група ЕПолска Словачка
14.06.2021
21:00 ч.
Група ЕШпанија Шведска
15.06.2021
18:00 ч.
Група ФУнгарија Португалија
15.06.2021
21:00 ч.
Група ФФранција Германија
16.06.2021
15:00 ч.
Група БФинска Русија
16.06.2021
18:00 ч.
Група АТурција Велс
16.06.2021
21:00 ч.
Група АИталија Швајцарија
17.06.2021
15:00 ч.
Група ЦУкраина Македонија
17.06.2021
18:00 ч.
Група БДанска Белгија
17.06.2021
21:00 ч.
Група ЦХоландија Австрија
18.06.2021
15:00 ч.
Група ЕШведска Словачка
18.06.2021
18:00 ч.
Група ДХрватска Чешка
18.06.2021
21:00 ч.
Група ДАнглија Шкотска
19.06.2021
15:00 ч.
Група ФУнгарија Франција
19.06.2021
18:00 ч.
Група ФПортугалија Германија
19.06.2021
21:00 ч.
Група ЕШпанија Полска
20.06.2021
18:00 ч.
Група АИталија Велс
20.06.2021
18:00 ч.
Група АШвајцарија Турција
21.06.2021
18:00 ч.
Група ЦМакедонија Холандија
21.06.2021
18:00 ч.
Група ЦУкраина Австрија
21.06.2021
21:00 ч.
Група БФинска Белгија
21.06.2021
21:00 ч.
Група БРусија Данска
22.06.2021
21:00 ч.
Група ДХрватска Шкотска
22.06.2021
21:00 ч.
Група ДЧешка Англија
23.06.2021
18:00 ч.
Група ЕСловачка Шпанија
23.06.2021
18:00 ч.
Група ЕШведска Полска
23.06.2021
21:00 ч.
Група ФГерманија Унгарија
23.06.2021
21:00 ч.
Група ФПортугалија Франција
26.06.2021
18:00 ч.
1/8
Натпревар: 1
Втор од А – Втор од Б
26.06.2021
21:00 ч.
1/8
Натпревар: 2
Прв од А – Втор од Ц
27.06.2021
18:00 ч.
1/8
Натпревар: 3
Прв од Ц – Трет од Д/Е/Ф
27.06.2021
21:00 ч.
1/8
Натпревар: 4
Прв од Б – Трет од А/Д/Е/Ф
28.06.2021
18:00 ч.
1/8
Натпревар: 5
Втор од Д – Втор од Е
28.06.2021
21:00 ч.
1/8
Натпревар: 6
Прв од Ф – Трет од А/Б/Ц
29.06.2021
18:00 ч.
1/8
Натпревар: 7
Прв од Д – Втор од Ф
29.06.2021
21:00 ч.
1/8
Натпревар: 8
Прв од Е – Трет од А/Б/Ц/Д
02.07.2021
18:00 ч.
1/4
Натпревар: 1
Победник од 6 – Победник од 5
02.07.2021
21:00 ч.
1/4
Натпревар: 2
Победник од 4 – Победник од 2
03.07.2021
18:00 ч.
1/4
Натпревар: 3
Победник од 3 – Победник од 1
03.07.2021
21:00 ч.
1/4
Натпревар: 4
Победник од 8 – Победник од 7
06.07.2021
21:00 ч.
1/2
Натпревар: 1
Победник од 2 – Победник на 1
07.07.2021
21:00 ч.
1/2
Натпревар: 2
Победник од 4 – Победник од 3
11.07.2021
21:00 ч.
ФиналеПобедник од 1 – Победник од 2

Сите квоти за ЕУРО 2020 ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*