Анализа и предлог типови: Можен кикс на актуелниот шампион?!

Денес имаме прилично интересна понуда за кладење, а за вас овој пат го спремивме дуелот помеѓу Хака и Хелсинки кој е закажан за 17:30 часот.

Хака: Добри партии во последно време

Хака минатата сезона имаше многу среќа бидејќи малку фалеше оваа екипа да биде елиминирана од најквалитетниот ранг на финскиот фудбал. Имено, оваа екипа минатиот шампионат заврши на последното безбедно место и на тој начин обезбеди опстанок во елитата. Во овој момент се наоѓаат на осмото место на табелата со само шест освоени бода. Мора да нагласиме дека шесте бода ги освои во изминатите две кола, па тоа е доволно голем показател за фактот дека овој тим игра солидно во последно време. Кога се во прашање натпреварите на домашен терен, Хака изигра само еден дуел и запиша тежок пораз од КТП со 0-3.

Хелсинки: Се уште немаат пораз

Години наназад фудбалерите на Хелсинки немаат достојна конкуренција во финскиот шампионат, а тоа помеѓу другото беше и случај во минатата сезона кога стигнаа до новата титула и тоа потополно заслужено. И овој пат Хелсинки има иста цел, а кога се ќе се собере и одземе, впечатокто е дека фановите на овој тим имаат многу причини за задоволство. Во минатото коло актуелниот шампион славеше на домаше нтерен орит Оулу, а тој дуел заврши со резултат 3-1. Кога се во прашање натпревари на гости, досега тимот од финската престолнина изигра три дуели и запиша две победи и едно реми што е одличен скор.

Предлог

Хака во последно време игра солидно, но сепак смтаме дека на овој натпревар шансите ги имаат гостите, поточно Хелсинки. Како прв предлог ви нудиме 2 со квота 1.52 во 1xBet, а исто така може да испробате и 3+ со квота 1.70 во истата обложувалница.

Квоти за ЕУРО 2020


ДатумГрупаНатпреварTип 1 x 2
11.06.2021
21:00 ч.
Група АТурција - Италија
12.06.2021
15:00 ч.
Група АВелс Швајцарија
12.06.2021
18:00 ч.
Група БДанска Финска
12.06.2021
21:00 ч.
Група ББелгија Русија
13.06.2021
15:00 ч.
Група ДАнглија Хрватска
13.06.2021
18:00 ч.
Група ЦАвстрија Македонија
13.06.2021
21:00 ч.
Група ЦХоландија Украина
14.06.2021
15:00 ч.
Група ДШкотска Чешка
14.06.2021
18:00 ч.
Група ЕПолска Словачка
14.06.2021
21:00 ч.
Група ЕШпанија Шведска
15.06.2021
18:00 ч.
Група ФУнгарија Португалија
15.06.2021
21:00 ч.
Група ФФранција Германија
16.06.2021
15:00 ч.
Група БФинска Русија
16.06.2021
18:00 ч.
Група АТурција Велс
16.06.2021
21:00 ч.
Група АИталија Швајцарија
17.06.2021
15:00 ч.
Група ЦУкраина Македонија
17.06.2021
18:00 ч.
Група БДанска Белгија
17.06.2021
21:00 ч.
Група ЦХоландија Австрија
18.06.2021
15:00 ч.
Група ЕШведска Словачка
18.06.2021
18:00 ч.
Група ДХрватска Чешка
18.06.2021
21:00 ч.
Група ДАнглија Шкотска
19.06.2021
15:00 ч.
Група ФУнгарија Франција
19.06.2021
18:00 ч.
Група ФПортугалија Германија
19.06.2021
21:00 ч.
Група ЕШпанија Полска
20.06.2021
18:00 ч.
Група АИталија Велс
20.06.2021
18:00 ч.
Група АШвајцарија Турција
21.06.2021
18:00 ч.
Група ЦМакедонија Холандија
21.06.2021
18:00 ч.
Група ЦУкраина Австрија
21.06.2021
21:00 ч.
Група БФинска Белгија
21.06.2021
21:00 ч.
Група БРусија Данска
22.06.2021
21:00 ч.
Група ДХрватска Шкотска
22.06.2021
21:00 ч.
Група ДЧешка Англија
23.06.2021
18:00 ч.
Група ЕСловачка Шпанија
23.06.2021
18:00 ч.
Група ЕШведска Полска
23.06.2021
21:00 ч.
Група ФГерманија Унгарија
23.06.2021
21:00 ч.
Група ФПортугалија Франција
26.06.2021
18:00 ч.
1/8
Натпревар: 1
Втор од А – Втор од Б
26.06.2021
21:00 ч.
1/8
Натпревар: 2
Прв од А – Втор од Ц
27.06.2021
18:00 ч.
1/8
Натпревар: 3
Прв од Ц – Трет од Д/Е/Ф
27.06.2021
21:00 ч.
1/8
Натпревар: 4
Прв од Б – Трет од А/Д/Е/Ф
28.06.2021
18:00 ч.
1/8
Натпревар: 5
Втор од Д – Втор од Е
28.06.2021
21:00 ч.
1/8
Натпревар: 6
Прв од Ф – Трет од А/Б/Ц
29.06.2021
18:00 ч.
1/8
Натпревар: 7
Прв од Д – Втор од Ф
29.06.2021
21:00 ч.
1/8
Натпревар: 8
Прв од Е – Трет од А/Б/Ц/Д
02.07.2021
18:00 ч.
1/4
Натпревар: 1
Победник од 6 – Победник од 5
02.07.2021
21:00 ч.
1/4
Натпревар: 2
Победник од 4 – Победник од 2
03.07.2021
18:00 ч.
1/4
Натпревар: 3
Победник од 3 – Победник од 1
03.07.2021
21:00 ч.
1/4
Натпревар: 4
Победник од 8 – Победник од 7
06.07.2021
21:00 ч.
1/2
Натпревар: 1
Победник од 2 – Победник на 1
07.07.2021
21:00 ч.
1/2
Натпревар: 2
Победник од 4 – Победник од 3
11.07.2021
21:00 ч.
ФиналеПобедник од 1 – Победник од 2

Сите квоти за ЕУРО 2020 ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*