Традицијата е на страна на гостите!

Денес од 13:00 во рамките на белоруската Вишаја лига – резерви се сретнуваат екипите на Славија Мозир и Минск 2.

Славија Мозир се наоѓа на 13-та позиција со вкупно 9 бода кои ги има освоено преку 3 победи, 0 реми и 8 порази.

Минск 2 е на 9-то место и нивниот досегашен учинок е 4 победи, 3 реми и 4 порази освојувајќи вкупно 15 бода.

Овие две екипи кога ќе се сретнат, секогаш победник е екипата на Минск 2, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

2 @ 1.45 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*