Анализа и предлог типови: Борба за Ла Лига!

Во четврток на програмата го имаме и натпреварот од Плеј оф за влез во Ла Лига во кој Рајо Валекано на домашен терен ќе ја дочека екипата на Леганес. Овој дуел е закажан за вечер во 21:00.

Рајо Валекано: Може ли Рајо до пласман во елитата?

Ако погледнеме се, треба да се каже дека екипата на Рајо Валекано ја оствари својата примарна цел, а тоа е секако пласманот во плеј оф. Меѓутоа, многу лесно можеше да се случи оваа екипа да остане без тоа бидејќи во последното коло беа поразени од Луго, а тоа не го искористи седмопласираниот тим на Хихон. Кога се во прашање натпреварите на домашен терен, досега Рајо Валекано изигра 21 натпревар на домашен терен каде што запишаа 11 победи, 5 реми и исто толку и порази. Во последниот меѓусебен дуел со Леганес изиграа 11, а интересно е тоа што Рајо цели 20 години не знае за триумф над Леганес.

Леганес: Фаворит во плеј оф

Леганес минатата сезона несреќно беше елиминиран од Ла Лига и тоа во последното коло кога на домашен терен ремизираше против Реал Мадрид, а за опстанок во лигата им беше потребна победа. Како и да е, овој тим прикажуваше навистина добри партии во Сегунда, но за жал не успеаа да стигне до директен пласман во Ла Лига, па сега ќе мроа да се потрудат да направат успех преку плеј оф.  На последните пет натпревари оваа екипа оствари три победи, две реми, а во минатото коло изиграа фантастично на гостувањето кај Сарагоса кој можеби и им беше најдобар натпревар за оваа сезона. На гостински терен досега остварија шест победи, седум реми и осум порази.

Предлог

Влогот е огромен, па затоа очекуваме тактизирање на овој натпревар. Како прв предлог ви нудиме 0-2 гола со квота 1.40 во 1xBet, а исто така може да испробате и Х2 со квота 1.46 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*