Дали и денес ќе ја испочитуваат традицијата?

Денес од 20:00 во рамките на норвешката прва лига се сретнуваат екипите на Молде и Валеренга.

Молде се наоѓа на лидерската позиција со вкупно 10 бода кои ги има освоено преку 3 победи, 1 реми и 0 порази.

Валеренга е на 6-то место и нивниот досегашен учинок е 1 победа, 2 реми и 1 пораз, а имаат на салдото 5 бода.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели секогаш играат ГГ3+, па ако и денес продолжат со исто темпо ќе наплатиме солидна квота.

Наш предлог:

ГГ3+ @ 1.80 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*