ТИП НА ДЕНОТ: (27.05.2021,20:30) ТУН – СИОН

ЕФИКАСЕН НАТПРЕВАР ВО БАРАЖ

Швајцарија, Супер лига – бараж, 27.05.2021: Тун – Сион ТИП ГГ

Резултат: 1-4

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Тун и Сион од рамките на швајцарската Супер лига. Овде имаме дуел каде што две екипи се борат за повисок ранг. Тун е дел од втората лига и сака да обезбеди пласман во елитата, додека Сион ќе се потруди да го сочува прволигашкиот статус. Двете екипи се во некоја слична форма, а искрено и по квалитет се тука некаде, па немаме изразен фаворит. Обично ваквите натпревари се одликуваат со голови, па најлогично е да дадеме таков тип. Наш предлог е ГГ, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.60.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*