Квота 2.47: Традицијата „вели“ по еден гол на двете страни!

традиција

Денес од 18:00 во рамките на алжирската Лига 1 се сретнуваат екипите на Медеа и Алжер.

Медеа е на 10-то место со вкупно 33 бода кои ги има освоено преку 9 победи, 6 реми и 6 порази.

УСМ Алжер е на 4-то место со вкупно 38 бода и учинок од 11 победи, 5 реми и 6 порази.

Овие две екипи кога ќе се сретнат головите се секогаш присутни, поточно на последните седум дуели се постигнати по најмалку два гола по натпревар, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

ГГ @ 2.47 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*