Тикет на денот (петок, 21.05.2021)

тикет на денот

Денешниот ден ќе ни биде вовед за последниот викенд со огромна понуда за кладење, а потоа заминуваме на кратка пауза. Ова е нашиот супер дабл за денес.

Дандалк – Шамрок – 2 @ 1.87 во 1xBet.

Дандалк нема кој знае каков старт оваа сезона, а искрено и во последно време играат доста лошо за што ни потврдуваат последните три натпревари без победа. Шамрок од друга страна е на лидерската позиција и буквално „гази“ се пред себе, па во моментов важат за најголеми фаворити за освојување на титулата во ирската Премиер дивизија. И двете екипи се солидни, но овде нешто повеќе предност имаат гостите, па затоа предлагаме 2 со квота 1.87 во 1xBet.

Леванте – Кадиз – ГГ3+ @ 2.20 во Bet365

Овде имаме натпревар без значење. Леванте си обезбеди навремен опстанок и сега потполно релаксирано може да го дочека овој натпревар и да не се грижи за тоа што понатаму бидејќи и следната сезона ќе ги гледаме во Ла Лига. Кадиз од друга страна има нијанса подобар пласман, па и за нив важи истото дека безгрижно може да влезат во овој дуел. Очекуваме релаксиран пристап од двете страни, па предлагаме ГГ3+ со квота 2.20 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.11

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*