Анализа и предлог типови: Можат ли домаќините да направат чудо?

Денес имаме нешто послаба понуда за разлика од претходните неколку дена, но сепак најдовме дуел кој е вреден за анализа. Станува збор за реванш натпревар кој ќе се игра вечер во 20:45 помеѓу Монца и Цитадела. Првиот дуел заврши со резултат 3-0 во корист на Цитадела.

Монца: Може ли овој амбициозен клуб до чудо?

Поголем дел од шампионатот, фудбалерите на МОнца прикажуваа прилично добри партии, но некако впечатокот е дека оваа екипа кога беше најпотребно изигра неколку лоши дуели. Имено, екипата која е во сопственост на Берлускони од средината на март до средината на април врза дури четири натпревари без победа, а тоа е клуч кога ево прашање толку посакуваниот влез во Серија А. Рака на срце, после тоа изиграа и неколку добри натпревари, но не беше доволно за директен пласман. На првиот дуел против Цитадела изиграа катастрофално и беа поразени со 3-0, па сега впечаокот е дека многу тешко ќе го го неутрализираат таа негатива. На домашен терен Монца изигра 19 натпревари во регуларниот дел од Серија Б и запиша девет победи, шест реми и четири порази.

Цитадела: Еден гол и проблемите се решени

Како што стојат сега работите, впечатокот е дека фудбалерите на Цитадела се многу блиску до примарната цел, а тоа е финалето во плеј оф бидејќи носат голема предност од првиот натпревар од ½ финалето. Без никаков сомнеж тоа беше и еден од најдобрите натпревари за овој тим. Во првиот дел од натпреварот контролираа буквално се на теренот, но во вториот дел попуштија и шансите беа големи за двете екипи, но пет минути пред крајот, Цитадела стигна и до третиот гол на тој натпревар. Во гости овој тим изигра 19 натпревари и запиша шест победи, пет реми и осум порази.

Наш предлог:

Монца од првата минута мора да започне офанзивно ако сака да направи нешто, но Цитадела не очекуваме дека ќе се бранат, па логично е да имаме голови на овој натпревар. Како прв предлог типуваме 3+ со квота 1.80 во 1xBet, а исто така може да испроабте и 1 со квота 1.89 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*