Дуплирање на влогот: Уште еден мирен натпревар во Франција!

традиција

Денес од 21:00 во рамките на француската Лига 1 се сретнуваат екипите на Ница и Стразбур.

Ница се наоѓа на 9-то место со вкупно 49 бода кои ги има освоено преку 14 победи, 7 реми и 15 порази.

Стразбур е на 16-то место со вкупно 38 бода, а нивниот учинок е 10 победи, 8 реми и 18 порази.

Меѓусебните дуели на овие две екипи им се многу неефикасни. Имено, на последните пет меѓусебни натпревари не се постигнати повеќе од два гола по натпревар, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог:

0-2 @ 2.10 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*