Анализа и предлог типови: Дерби во Премиер лига!

Денес имаме доста солидна понуда за кладење, а за вас овој пат го спремивме натпреварот кој ќе биде изигран на Стемфорд Бриџ каде што Челзи ќе го пречека тимот на Арсенал. Натпреварот помеѓу овие две екипи е закажан за вечер во 21:15.

Челзи: Тухел го препороди овој тим

Ако го споредиме Челзи со почетокто на Сезоната кога на клупата седеше Френк Лампард и овој Челзи во моментов, слободно може да кажеме дека Челзи се препородени. Од тимот кој беше на позиција која води во ЛЕ, Тухел направи машинерија која стигна до финалето во ЛШ, но и екипа која игра фантастично во Премиер лигата. Имено, во минатото коло славеа на гостувањето кај првопласираниот тим на Манчестер Сити, а тој натпревар заврши со резултат 1-2. Голем проблем за тимот е тоа што во тимот ги нема Ковачиќ и Кристенсен, но за среќа сите други се тука. Кога се во прашање натпреварите на домашен терен, Челзи изигра 17 натпревари на Стемфорд Бриџ на кој оствари осум победи, шест реми и три порази.

Арсенал: Можат ли Тобџиите до пласман во Европа?

Нема никаков сомнеж дека од фудбалерите на Арсенал очекувавме многу повеќе кога е во пршање оваа сезона и слободно може да кажеме дека овој тим е најголемото разочарување во овогодинашното издание на англиската Премиер лига. Имено, избраниците на Артета се наоѓаат на 9-то место на табелата со пет бода помалку во однос на шестопласираниот Ливерпул и најверојатно оваа екипа следната сезона нема да ја гледаме во Европа. Во минатото коло изиграа фантастичен натпревар против ВБА, а тој дуел е завршен со резултат 2-1. Кога станува збор за гостувањата на овој тим, досега избраниците на Артета изиграат 17 натпревари на домашен терен каде што забележаа осум победи, три реми и шест порази.

Наш предлог

Челзи игра фантастично во последно време, па затоа на овој натпревар ја имаат улогата на фаворити. Како прв предлог ви нудиме 1 со квота 1.80 во 1xBet, а љубителите на голови може да испробаат и 3+ со квота 2.02 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*