Тикет на денот (четврток, 13.05.2021)

тикет на денот

Денес ќе се изигра заостанат натпревар во поголем дел од најјаките лиги, а на тој начин ќе влезат и во својата завршница. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Лајпциг – Дортмунд – ГГ3+ @ 1.93 во 1xBet

Во финалето од ДФБ Купот се сретнуваат екипите на Лајпциг и Дортмунд. Ќе гледаме одлично финале и без најјакиот германски тим, Баерн Минхен. Борусија во еден момент беше скоро безнадежна, но Ајнтрахт направи неколку кикса и тоа им ги врати соништата на Милионерите во Бундеслигата. Лајпциг не треба дасе грижи за преостанатите натпевари, бидејќи нивниот пласман во ЛШ е гарантиран. Овој натпревар ќе се игра на Олимпискиот Стадион во Берлин и дефинитивно ќе биде многу интересен. Овде очекуваме отворен и ефикасен дуел со многу притисок, па затоа предлагаме ГГ3+ со квота 1.93 во 1xBet.

Астон Вила – Евертон – 2 @ 2.65 во Bet365

Со победата на гостувањето кај Вест Хем, Евертон се врати во трката за пласман во Европа. До ЛШ нема да успее да стигне, но пласманот во Лига Европа би бил голем успех за овој тим. Астон Вила се многу подобрени за разлика од минатата сезона. Тогаш опстанок изборија во последното коло, а сега се на 11-то место и овој пласман имаат простор да го поправат и да завршат на подобра позиција. На Евертон бодовите на овој натпревар им значат двојно, па очекуваме да победат, па макар и минимално. Типуваме 2 со квота 2.65 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.11

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*