Мал број голови во Словенија за наплата на супер квота!

традиција

Денес од 17:15 во рамките на словенската Прва лига се сретнуваат екипите на Мура и Олимпија Љубљана.

Мура се наоѓа на 3-то место со вкупно 46 бода кои ги има освоено преку 12 победи, 10 реми и 7 порази.

Олимпија Љубљана е на лидерската позиција со вкупно 57 бода и учинок од 16 победи, 9 реми и 4 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што во меѓусебните дуели им се секогаш „сиромашни“ со голови, односно на последните пет дуели се постигнуваат најмногу два гола по натпревар, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.78 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*