ТИП НА ДЕНОТ: (25.04.2021,21:00) ЛИОН – ЛИЛ

ДЕРБИ ВО ФРАНЦИЈА

Франција, Лига 1, 25.04.2021: Лион – Лил ТИП ГГ

Резултат: 2-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Лион и Лил од рамките на француската лига 1. Со оглед на моменталните позиции на двата тима, слободно може да коснтатираме дека ова е дерби натпревар во француската елита. Лион е во игра за многу позиции, но секако дека доколку сака да стигне на една од нив нема право на ниту еден кикс. Истото важи и за Лил кој се бори за шампионската титула во Франција. Овде и двете екипи имаат очајна потреба од бодови, па очекуваме натпревар полн со притисок. Скоро секогаш таквите натпревари се одликуваат со голови, па затоа и нашиот тип се заснова на тоа. Наш предлог е ГГ, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.87.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*