Анализа и предлог типови: Аталанта „брка“ пласман во ЛШ!

Денес имаме нешто послаба понуда отколку во претходните два дена, но сепак имаме едно дерби кое ќе се игра во Рим денес во 18:30. Во тој дуел силата ќе ја мерат екипите на Рома и Аталанта.

Рома: Приоритет е трофејот во Лига Европа

Фудбалерите на Рома изиграа фантстично во првиот дел на шампионатот каде што завршија на четвртото место на табелата, а тоа воедно беше и примарна цел бидејќи тоа место носи пласман во ЛШ каде што Римјаните не играа цели три години. Сепак како што изминува времето, овој тим игра се послабо и послабо во Серија А, па како одраз на тоа се наоѓаат на седмото место на табелата. Во минатото коло преживеаа пораз на гостувањето кај Торино, а тоја дуел заврши со резултат 3-1. Сепак, не е се така црно кога е во прашање овој тим со оглед на тоа што стигнаа до полуфиналето од Лига Европа, каде што ќе се сретнат со Манчестер Јунајтед. Што се однесува до натпреварите на Олимпико во Серија А, досега Рома изигра 16 дуели и остварија дури 11 победи, 3 реми и само 2 порази.

Аталанта: Одличните партии не се ништо ново

Слободно може да кажеме дека кога е во прашање Аталанта, одличните партии не се случајност. Имено, овој тим е на добар пат веќе трет пат по ред да стигне до ЛШ, бидејќи во овој момент се наоѓаат на четвртото место на табелата со четири бода повеќе во однос на петтопласираниот Наполи. Треба да напомнеме дека со победа на овој дуел, екипата на Аталанта би стигнала дo второто место на табелата бидејќи Росонерите направија кикс на домашен терен. Кога се во прашање натпреварите на гостински терен, екипата на Аталаната досега изигра 15 натпревари надвор од домашен терен на кој оствари девет победи, четири реми и два порази.

Наш предлог

Впечатокот е дека Рома ќе се фокусира на Лига Европа каде што имаат големи шанси за да стигнат до самата завршница. Аталанта игра одлично и поради сите овие причини ви предлагаме 2 со квота 2.00 во 1xBet, а исто така може да испробате и со 4+ за што ќе си добиете квота 2.26 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*