Тикет на денот е-Спорт (23.04.2021)

Во денешниот тикет од е-Спорт ние ви подготвивме два натпревари од  League of Legends, како мала промена, откако во претходниот период имавме дуели од CS:GO и Dota 2.

FC Schalke 04.evo – Cream Real Betis – 2 @ 2.00 во Bet365

Schalke славеше на последните три од пет натпревари, и тоа против екипите на BT Excel, KV Mechelen и Mkers, додека беа поразени од Karmine Corp, како и од денешниот ривал Cream Real Betis. Нивниот ривал, од друга страна, има само две победи, против Schalke и G2 Arctic, но и три порази од BT Excel, UCAM и Karmine Corp. Сепак, тука ќе решаваат нијанси во квалитетите, а поради подобар меѓусебен резултат за Real Betis, наш предлог е 2 со коефициент 2.00 во Bet365.

BT Excel – Karmine Corp – 2 @ 1.44 во 22Bet

BT Excel има само една победа на последните три натпревари на European Masters Spring 2021, и тоа против Real Betis, додека загуби од Karmine Corp и Schalke 04. Додека нивниот противник Karmine Corp има три победи на последните три меча, а води и во меѓусебни средби со 1-0, па без сомнеж ќе бидат фаворит во денешната средба. Ние предлагаме 2 со коефициент 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.88

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*