Традиција во Русија: Најмалку по еден гол на двете страни!

традиција

Денес од 18:00 во рамките на руската Премиер лига се сретнуваат екипите на Краснодар и Зенит.

Краснодар е на 10-то место со вкупно 34 бода кои ги има освоено преку 10 победи, 4 реми и 11 порази.

Зенит е на лидерската позиција со вкупно 54 бода и учинок од 16 победи, 6 реми и 3 порази.

Овие две екипи кога ќе се сретнат меѓусебе, головите се секогаш присутни, поточно на последните шест меѓусебни дуели и двете екипи постигнуваат гол, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

ГГ @ 1.70 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*