Тикет на денот е-Спорт (17.04.2021)

Два натпревари ни доаѓаат во денешниот тикет од е-Спортот, кои се од Dota 2 и CS:GO, а ќе биде интересно да се види кој ќе излезе како победник на крајот затоа што станува за тимови кои имаат различни искуства во е-Спортот.

Gorillaz-Pride – Binomistas – 1 @ 2.00 во Bet365

Gorillaz-Pride веќе долго време е во светот на Dota 2 за разлика од нивниот ривал Binomistas, кој дебитираше пред речиси една недела. Gorillaz-Pride ќе биде тежок ривал за Binomistas, посебно поради тоа што е во солидна форма со две победи на последните три меча, откако ги совлада Inverse со 2-0 и Crewmates со 2-1, додека Binomistas славеше само против Typical NA. Поради поголемото искуство во е-Спортот предноста ќе биде на страната на Gorillaz-Pride, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 2.00 во Bet365.

Alternate Attax – ex-Hellraisers – 1 @ 1.66 во 22Bet

Нешто слично како и претходниот меч, два тима со различни искуства, но овој пат во светот на CS:GO. Alternate Attax го познавате добро затоа што веќе неколку пати имаше место во нашите тикети, а кога би ја погледнале нивната моментална форма таа не е најдобра затоа што имаат само еден триумф, и тоа со 16-13 против cowana Gaming, додека нивниот денешен ривал дебитираше вчера со пораз против Lyngby Vikings, па тука пак би играле на карта на искуства и затоа предлагаме 1 со коефициент 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*