Топ квота: Традицијата е на страна на гостите!

традиција

Денес од 18:00 во рамките на чилеанската Примера дивизија се сретнуваат екипите на Нублензе и Кобресал.

Нублензе е 15-та позиција со вкупно освоен еден бод од изиграни  два натпревари бидејќи запиша едно реми и еден пораз.

Кобресел е на 14-та позиција и има буквално ист учинок како и денешниот противник.

Кога ќе се погледнат меѓусебните натпревари на овие два ривали се забележува дека традицијата е на страна на гостите бидејќи во последните осум дуели само тие победуваат, па ако биде и денес така ќе наплатиме топ квота.

Наш предлог

2 @ 3.00 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*