Анализа и предлог типови: Последен „воз“ за тимот од Виго!

Денес имаме нешто послаба понуда отколку што тоа беше случај во претходните неколку дена, но за вас сепак го издоивме натпреварот Селта – Севиља кој е закажан за вечер во 21:00.

Селта: Можат ли во ЛЕ?

Кој знае што ќе беше ако фудбалерите на Селта не играа толку променливо. Во овој момент се наоѓааат на 10-то место на табелата и судејќи по моменталнта ситуација ќе биде многу тешко да стигнат во ЛЕ, а тоа им беше прироритет на пчетокот на сезоната. Имено, Селта има дури дест бода помалку во однос на Бетис кој се наоѓа на позицијата за пласман во ЛЕ. Во претходните пет натпревари Селта играше променливо исто како и во поголем број од натпревари, па во тој временски период запишаа две победи, две реми и еден пораз. На домашен терен досега изиграа 14 натпревари на домашен терен на кој остварија шест победи, три реми и пет порази.

Севиља: Примарната цел е пласман во ЛШ

Како што стојат сега работите, впечатокот е дека фановите на Севиља имаат многу причини за задоволство кога е во прашање оваа сезона. Имено, избраниците на Лопатеги во овој момент се наоѓаат на фантастичното четврто место на табелата кое воедно е и последното место што носи пласман во ЛШ. И самите знаете колку беше успешна минатата сезона за овој тим, бидејќи тие стигнаа до трофејот во ЛЕ после победата на Интер. Секако не треба да се заборави ниту тоа дека Севиља го презеде и четвртото место на табелата што им донесе и пласман во ЛШ. Досега на гостински терен изиграа 14 натпревари  каде што остварија дури седум победи, три реми и четири порази.

Предлог

Севиља има солидна залиха во однос на петтопласираната екипа на табелата, но тоа не значи дека во овој натпревар ќе влезат релаксирано и без мотив. Како прв предлог ви нудиме 3+ со квота 2.21 во 1xBet, а исто така може да испробате и ГГ со квота 2.02 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*