Тикет на денот (среда, 07.04.2021)

тикет на денот

Вечер на репертоарот ги имаме двата преостанати натпревари во ¼ финалето на ЛШ, но ќе се играат натпревари и ширум Европа.

Порто – Челзи – 2/2 @ 2.75 во 1xBet

Двата ¼ финални натпревари помеѓу Порто и Челзи ќе бидат играни во Севиља на неутрален терен. Така е поради моменталнта ситуација, а УЕФА не сакаше ниту еден тим да има предност во поглед на домашниот терен. Челзи бележи фантастични резултати откако дојде Тухел и врзаа 14 натпревари без пораз на кој примија вкупно два гола. Порто од друга страна го елиминира Јувентус, па со тоа докажаа дека се квалитетни за ова натпреварување. За Порто вечер нема да играат Сержо Оливеира и Мехди Тереми, па тоа може да биде голем хендикеп за тимот од Португалија. Поради тоа ве советуваме да изиграте 2/2 со квота 2.75 во 1xBet.

Бешикташ – Аланијаспор – 1 @ 1.79 во Bet365

Голем кикс направи Бешикташ во неделата со поразот од Кашимпаша. Можеа црно-белите да се одвојат од ривалите, но вака успеаа да бидат само на два бода пред второпласираниот Фенербахче. Вистина, Бешикташ има и натпревар помалку, па тоа им е шанса да ја зголеми предноста. Аланијаспор е тимот кој беше најпријатно изненадување до скоро во турското првенство и сега Аланија е на солидното шесто место, но во претходните осум кола изгубија дури четири пати со две победи и две реми. Очекуваме сигурна победа за домаќините на овој натпревар, а коефициентот за 1 во Bet365 изнесува 1.79.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.92

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*