Тикет на денот е-Спорт (06.04.2021)

Ако сте љубители на Valorant, тогаш денешниот тикет од е-Спортот дефинитивно ќе биде по ваш вкус затоа што ќе ви понудиме два натпревари.

Guild Esports – Alliance – 1 @ 2.00 во Bet365

Guild Esports го загуби последниот меч во Valorant против Team Heretics, додека претходно ги совлада DfuseTeam со 2-1 и Alliance со 2-1. Од друга страна, Alliance одигра само три меча и притоа загуби на два од нив, од Guild Esports и Dfuse Team, а единствената победа ја оствари на 20 февруари против Wave со 2-0. Единствениот меѓусебен меч заврши во корист на Guild, кој славеше со 2-1 пред еден месец. Наш предлог е 1 со коефициент 2.00 во Bet365.

One Breath Gaming – Team Singularity – 1 @ 1.83 во 22Bet

One Breath Gaming славеше само еднаш на последните три средби, и тоа против Divinity, додека два порази доживеа од GMT Esports. Од друга страна, Team Singularity го совлада CrowCrowd со 2-0, но беа поразени од Gambit Esports со 0-2 и CrowCrowd со 1-2. Овие тимови досега не играле меѓусебе, а ние предлагаме 1 со коефициент 1.83 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.66

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*