Тикет на денот (четврток, 01.04.2021)

тикет на денот

Денешната понуда е многу слаба. Квалификациите за Мундијалот за овој дел завршија, а веќе од утре ни се враќаат првенствените натпревари. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Еспањол – Фуенлабрада – ГГ @ 2.35 во 1xBet

Иако не блескаа во некој подолг период, сега Каталонците се на врвот на табелата. Изгледаше дека Еспањол многу полесно ќе успее да избори повраток во Ла Лига, но баш не им оди според планот. Се покажа дека Сегунда е сериозно натпреварување, па Еспањол ќе мора да се помачи за да стигне во елитата. Фуенлабрада е на 9-то место и заостанува седум бода зад шестопласираниот тим на Рајо Валекано. Како и да е, овде головите мора да ги има, па затоа предлагаме ГГ со квота 2.35 во 1xBet.

Хамарби – Трелеборг – 1/1 @ 1.80 во Bet365

Ова е натпревар од шведскиот куп, а наскоро не очекува и старт на првенството во оваа скандинавска земја. Победникот од овој натпревар ќе игра во полуфиналето каде што го чека екипата на Џуграден. Домаќинот Хамарби е прволигаш и минатата сезона ја заврши на осмото место. Трелеборг после продолженијата успеа да остане во Супертетан, поточно во вториот ранг од шведскиот фудбал. Како и да е, домаќините се значително поквалитетни и типуваме 1/1 со квота 1.80 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.35

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*