Тикет на денот е-Спорт (01.04.2021)

Денеска е ден на фудбал со автомобили, односно Rocket League, па во тикетот од е-Спорт ќе ви понудиме два интересни натпревари.

Wylde – Rix.gg – 2 @ 1.53 во 22Bet

Wylde е во очајна форма и има три порази по ред, и тоа против тимовите на Top Blokes, Rix.gg и Solary со по 0-3, додека Rix.gg славеше на две од последните три средби. Единствениот пораз го запишаа против Team Queso од 1-3, но претходно триумфираа против White Demons со 3-2 и денешниот ривал Wylde со 3-0, па затоа и се фаворит во овој меч, а наш предлог е 2 со коефициент 1.53 во 22Bet.

Team Vitality – Giants Gaming – 1 @ 1.61 во Bet365

Vitality загуби пред неколку дена со 1-3 од Solary, но претходно беше во мини-серија од два триумфи, и тоа против  German Amigos со 3-2 и Aether со 3-1. Додека нивниот ривал Giants Gaming е во ужасна серија од четири триумфи по ред, и тоа од тимовите на Guild (1-3), Dignitas (0-3), Team Queso (2-3) и German Amigos (1-3). Ние предлагаме 1 со коефициент 1.61 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.46

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*