Тикет на денот (среда, 31.03.2021)

тикет на денот

Последниот ден од март на „менито“ ги имаме и останатите натпревари од третото коло за квалификациите за Мундијалот во Катар. Се играат неколку интересни дуели, но вистинските фаворити не би требало да имаат проблеми. Ова е нашиот тикет за денес.

Северна Ирска – Бугарија – 1 @ 1.90 во 1xBet

Никој не очекува дека било која од овие две селекции може да стигне барем до бараж со оглед на тоа дека во конкуренција ги имаат селекциите на Швајцарија и Италија. За Бугарите тоа посебно важи бидејќи на првите два натпревари запишаа два порази. Некогашните полуфиналисти на Мундијалот сега се далеку од пласман на некое големо натпреварување, а единствено тоа може да го направат преку Лигата на нации. Северна Ирска е тим кој играше во финалето на баражот за ЕП., но не успеаа да одолеаа на Словачка, па останаа без тој „билет“. Како и да е, овде домаќините имаат нијанса подобар квалитет и веруваме во победа за нив. Коефициентот за 1 изнесува 1.90 во 1xBet.

Босна и Херцеговина – Франција – 3+ @ 2.20 во Bet365

Светските прваци не започнаа баш најдобро во квалификациите за Мундијалот каде што треба да ја одбранат круната освоена во Русија 2018 година. Ги изненадија Украинците во првото коло на домашен терен, а тоа реми не ги израдува ниту Босанците. Јасно е дека Франција е огромен фаворит во оваа група, но за второто место имаме веќе поголема конкуренција каде што се во игра неколку селекции вклучувајќи ја и Босна и Херцеговина. Гостите се секако огромни фаворити на овој натпревар, но и домаќините си имаат свои шанси. Ние одлучивме да типуваме ГГ3+ со квота 2.20 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.18

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*