Тикет на денот е-Спорт (31.03.2021)

И во денешниот тикет ни следат два натпревари, кои повторно ни доаѓаат од два различни е-Спорта, и тоа CS:GO и Rocket League.

Dignitas – Nordavind – 1 @ 1.57 во 22Bet

Вообичаено со Dignitas не грешиме, а така се покажа и вчера, но денеска им следи нов предизвик против големиот ривал Nordavind. И двете екипи се наоѓаат во совршена форма и имаат по пет победи на последните пет натпревари. Сепак, само еден резултат ги дели овие екипи, а тоа е единствената победа на Dignitas против Nordavind од 2-1 пред една година. Ќе биде тежок меч, но фаворитската улога ќе му ја дадеме на Dignitas, па наш предлог е 1 со коефициент 1.57 во 22Bet.

EndPoint – Team Liquid – 2 @ 2.00 во Bet365

Team Liquid има два победи на последните три натпревари, и тоа против екипите на Team Queso со 3-0 и Team Vitality со 3-1, додека единствен пораз запишаа против White Demons од 1-3. EndPoint, од друга страна, има два убедливи порази од 0-3 и 1-3 против Guild Esports и Atlantide Wave, додека единствената победа ја запиша против Aether. Исто така, последниот меѓусебен дуел меѓу EndPoint и Team Liquid заврши во корист на Liquid, кој славеше со 3-1. Ние предлагаме 2 со коефициент 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*