Нема голови на нивните меѓусебни дуели!

традиција

Денес од 16:30 во Купот на Бахреин се сретнуваат екиптие на Иса Таун и Манама Клуб.

Иса Таун се снајде одлично во ова натпреварување и во изминатите три кола освои 7 бода преку 2 победи и 1 реми.

Манама Клуб досега има освоено вкупно 6 бода, а нивниот учинок е 2 победи, 0 реми и 1 пораз.

Овие две екипи досега во историјата се имаат сретнато вкупно четири пати и на секој натпревар поединечно не се постигнати повеќе од 2 гола, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 2.40 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*