Анализа и предлог типови: Двете екипи сакаат Бундеслига!

Последниот натпревар од 26-то коло на германскиот Цвајт се игра во Дизелдорф каде што фудбалерите на Фортуна ќе го дочекаат тимот на Бохум. Овој натпревар закажан за вечер во 20:30.

Фортуна Дизелдорф: Можат ли назад во Бундеслига?

Се сеќавате сите минатата сезона кога Фортуна Дизелдорф заигра катастрофално после паузата поради пандемијата, а сето тоа доведе за оваа симпатична екипа на крајот на сезона да испадне од најквалитетниот ранг на германскиот фудбал со само бод помалку во однос на Вердер бремен кој преку бараж успеа да обезбеди опстанок во Бундеслигата. Нема никаков сомнеж дека примарната цел и овој пат ќе биде експресен повраток во друштвото со најдобрите, но веќе сега слободно може да констатираме дека тоа ќе биде тешка задача со оглед на тоа што овој тим се наоѓа на шестото место на табелата со девет бода помалку во однос на првопласираниот Хамбург. Во минатоот коло ремизираа на гостувањето кај Сандхаузен во натпревар без голови.

Бохум: Работите течат според планот

Фудбалерите на Бохум играат фантастичен фудбал оваа сезона, а најдобар показател за тоа ни е и моменталното второ место на табелата со само еден бод помалку во однос на лидерот Хамбург, па треба да се истакне дека Бохум со потенцијална победа на ова тешко гостување кај Фортуна ќе дојде до лидерската позиција на табелата и на тој начин ќе ја исполне примарнатта цел за овој шампионот. Бохум во последно време игра доста променливо, па на последните пет дуели остварија три победи и две реми. Кога се во прашање натпреварите на гости, Бохум досега изигра 12 натпревари надвор од својот терен на кој остварија седум победи, едно реми и четири порази.

Предлог

Јасно е дека не очекува еден исклучително итнересен натпревар во кој и едните и другите ќе одат на триум. Обично таквите натпревари се одликуваат со голови, па очекуваме и сега да биде така. Како прв предлог ви нудиме ГГ со квота 1.65 во 1xBet, а исто така може да испробате и со 3+ за што ќе си добиете квота 1.83 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*