Тикет на денот е-Спорт (22.03.2021)

Повторно се враќаме во светот на CS:GO со два натпревари во денешниот тикет од е-Спортот, а во центар на внимание ќе биде првата средба.

Copenhagen Flames – K23 – 2 @ 1.72 во 22Bet

Copanhagen Flames се врати во живот откако запиша две победи против Lyngby и Astralis, но потоа немаше сила да направи изненадување против EndPoint, кој беше подобар со 2-0.

K23 има само еден триумф на последните три натпревари, и тоа на 15 март против 100pinggods, по што следат два порази од Winstrike и Team Spirit.

Сепак, меѓусебните дуели се нешто по што К23 ќе ја добие фаворитската улога во денешниот натпревар. Тие триумфираа на три од четири дуели и поради тоа наш предлог е 2 со коефициент 1.72 во 22Bet.

UMX – Young Ninjas – 2 @ 1.57 во Bet365

UMX има само два триумфи на последните петнатпревари, и тоа против тимот на ALTERNATE aTTaX двапати, додека порази запиша од EndPoint, ZJ И LDLC.

Young Ninjas триумфираше на четири од последните пет натпревари, и тоа против двапати против KOVA, Ystads IF, Sons of Lennart, додека единствениот пораз беше од Galaxy Racer.

Овие екипи досега не одиграле меч меѓусебе, но со оглед на нивната форма, фаворит ќе биде Young Ninjas, па ние предлагаме 2 со коефициент 1.57 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.70

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*