По традиција играат со многу голови!

Денес од 20:00 во рамките на холандската втора лига се сретнуваат екипите на НЕЦ и Волендам.

НЕЦ се наоѓа на 6-та позиција со вкупно 53 бода кои ги има освоено преку 16 победи, 5 реми и 7 порази.

Волендам е на 7-то место со 47 бода кои ги има освоено преку 13 победи, 8 реми и 7 порази.

Овие две екипи во меѓусебните дуели не се штедат воопшто, односно на последните четири натпревари секогаш е пролазен типот ГГ4+, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог:

ГГ4+ @ 2.60 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*