Тикет на денот (среда, 10.03.2021)

тикет на денот

Вечер ќе дознаеме уште два нови учесници во ¼ финалето од ЛШ, а покрај тие натпревари ќе се играат и заостанати дуели.

ПСЖ – Барселона – Т21+пп;1+вп @ 2.97 во 1xBet

Многу повеќе очекувавме од дуелот на Барса и Парижаните во првиот натпревари, а добивме се само од едниот тим. Каталонците заводија и наговестија убедлива победа над ПСЖ, но на сцената настапи неверојатниот Мбапе кој постигна три гола, па ПСЖ славеше со високи 4-1. ПСЖ оваа сезона некако се максимално посветени на ЛШ, па Барса сега е пред тежок испит. Како и да е, Каталонците воопшто не се за потценување, бидејќи се екипа која знае да се врати. Како и да е, овде очекуваме Барса да постигне по најмалку по еден гол во двете полувремина, а коефициентот за тоа во 1xBet е 2.97.

Манчестер Сити – Саутемптон – Т13+ @ 1.91 во Bet365

Дојде крај на неверојатната серија на Манчестер Сити. Граѓаните во дуелот со Јунајтед ја прекинаа серијата од 21 последователна победа вклучувајќи ги сите натпреварувања. Немаа среќа, бидејќи гостите веќе во 35-та секунда добија пенал. Саутемптон од друга сво Шефилд ја прекинаа серијата од девет натпревари без победа со само еден освен бод. Сепак тие и покрај таквиот учинок не се загрозени во поглед на опстанокот. Овде  Манчестер Сити е апсолутен фаворит, па очекувам да постигне најмалку три гола. Коефициентот за Т13+ во Bet365 изнесува 1.91.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.63

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*