Тикет на денот е-Спорт (10.03.2021)

По вчерашниот добитен тикет во е-Спорт, се селиме на нови два натпревари, и тоа по еден кои ни доаѓаат од CS:GO и Dota 2.

BIG – Complexity – 2 @ 1.72 во 22Bet

BIG влезе во ужасна серија и веќе три натпревари по ред не знае за триумф, а вчера го доживеа последниот пораз, и тоа против Heroic од 1-2, по што денеска ќе се обиде да се извлече од кризата, но ќе има тешка задача бидејќи ќе се соочи со Complexity, кој има три победи на последните три меча. Исто така, Complexity го доби последниот меѓусебен дуел, па затоа наш предлог е 2 со коефициент 1.72 во 22Bet.

Dota Team – Team Unique – 2 @ 1.72 во Bet365

Dota Team досега одигра само два меча откако беа формирани, а притоа запишаа по еден пораз и еден триумф. Од друга страна, Team Unique има две победи на последните три средби и ќе биде голем фаворит во оваа пресметка поради нивното големо искуство во Dota 2, но и големите натпреварувања на кои учествуваа во минатото. Наш предлог е 2 со коефициент 1.72 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.95

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*