Тикет на денот (вторник, 09.03.2021)

тикет на денот

Денес повторно ЛШ на менито. И покрај тоа што првите натпревари од 1/8 финалето решија доста дилеми, далеку од тоа дека нема да биде интересно. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Дортмунд – Севиља – ГГ4+ @ 2.25 во 1xBet

Милионерите направија огромен чекор кон ¼ финалето со победата во Севиља. Беше 3-2 за Борусија, а тоа е одлична предност пред дуелот на Сигнал Идуна Парк, но не смее да се заборави дека Андалузијците се мајстори за куп натпреварувања. Севиља за викендот доживеа пораз на гостувањето кај Елче, па може да кажеме и дека не патуваат со кој знае какво расположение во Дортмунд. Борусија во саботата играше против Баерн Минхен и запиша нов пораз и покрај предноста која ја имаше од 2-0. Како и да е, овде во најмала рака очекуваме голови и предлагаме ГГ4+ со квота 2.55 во 1xBet.

Блекбурн – Свонси – 2 @ 2.80 во Bet365

За Велшаните ова може да биде клучен натпревар за да се вратат во Премиер Лига. Свонси игра одлично во втората половина од првенството и сега се наоѓаат на третото место, со само бод заостаток зад Вотфорд, но и два натпревари помалку. Доколку победат на овој дуел, но и во другиот одложен натпревар би стигнале на втората позиција. Што се однесува до Блекбурн, тие се во сигурната зона и во саботата го победија Милвол и така ја прекинаа незгодната серија од седум натпревари без победа. Веруваме дека Свонси се силно мотивирани на овој натпревар и дека ќе победат без поголеми проблеми. Коефициентот за 2 во Bet365 изнесува 2.80.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*