Тикет на денот е-Спорт (09.03.2021)

Продолжуваме во исто темпо и денеска, односно ни следат нови два натпревари од CS:GO.

GODSENT – EndPoint – 2 @ 2.00 во Bet365

Godsent славеше во минатото коло против бразилски Team One со 2-0, но претходно беше изненаден од Anonymo со 1-2, како и против Copenhagen Flames со 0-2. Од друга страна, Endpoint има две победи во последните два меча, додека единствен пораз им беше против Copanhagen Flames со 1-2. Во меѓусебни средби води Godsent со 1-0, но тој меч беше одигран во далечната 2017 година, а сега ситуацијата во клубовите е променета, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 2.00 во Bet365.

BIG – Heroic – 2 @ 2.10 во 22Bet

BIG е во загрижувачка форма, односно нема ниту еден триумф на последните три натпревари, за разлика од нивниот ривал Heroic, кој има „три од три“, и тоа против Renegades, Cloud9 и VOYVODA со по 2-0. Минатите две меѓусебни средби ги доби Heroic, па поради тоа ние предлагаме 2 со коефициент 2.10 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*