Анализа и предлог типови: Дуел на две офанзивни екипи!

Денес можеби немаме кој знае каква понуда за кладење, но сепак вечер во 20:45 ни претстои натпревар кој ќе биде многу интересен каде што силата ќе ја мерат Интер и Аталанта.

Интер: Нероазурите пред Скудето

После 10 години, впечаток се добива дека Интер оваа сезона конечно би можел да стигне до шампионска титула. Имено, избраниците на Конте се наоѓаат на првото место на табелата во Серија А со три бода повеќе во однос на второпласираниот Милан кој рака на срце има и натпревар повеќе бидејќи во неделата без поголеми проблеми славеа кај Верона со 2-0. Голема предност за Интер е тоа што до крајот на шампионатот ќе играат сам ово Серија А бидејќи се елиминирани од Купот и од Европа. Во минатото коло зедоа важни тир бода на гостувањето кај Парма каде што тој натпревар заврши со резултат 1-2. Последниот меѓусебен дуел на Интер и Аталанта беше реми со резултат 1:1.

Аталанта: Примарната цел е пласман во ЛШ

Сигурно е дека фантастични партии на Аталанта не се случајност, бидејќи полека но сигурно екипата од Бергамо почнува да спаѓа во самиот врв на италијанскиот фудбал. Имено, избраниците на Гасперини веќе втора сезона по ред успеаа да стигнат до пласман во ЛШ, но и втор пат да изборат пласман во нокаут фазата од најквалитетниото европско натпреварување каде што во првиот натпревар беа поразени од Реал Мадрид со 0-1. Како и да е, треба да се истакне дека тимот од Бергамо се наоѓа на одличното 5-то место на табелата со само еден бод помалку во однос на четвртопласираната Рома, но Аталанта има и еден натпревар помалку.

Предлог

Нема никаков сомнеж дека не очекува интересен дуел во кој би требало да има многу голови, па како прв предлог ви нудиме ГГ3+ со квота 1.95 во 1xBet, а исто така може да испробате 4+ со квота 2.60 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*