Бундеслига 24-то коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Пред нас е 24-то коло на германската Бундеслига. Полека влегуваме во завршница, а за разлика од минатите сезони, овој пат ќе имаме возбудлив финиш. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови.

Шалке – Мајнц – Т22+

Двете најслаби екипи во Бундеслигата се сретнуваат во Гелзенкирхен. За разлика од Шалке, чии што шанси за опстанок им потона, Мајнц може да го избегне најлошо и за тоа има сосема реални шанси. Меѓутоа, тие во минатото коло изгубија на домашен терен од Аугсбург и ја пропуштија шансата за прв пат да бидат надвор од зоната за елиминација. Шалке изгуби убедливо во Штутгарт и тоа резултираше со промена на тренерот. Како и да е, овде очекуваме Т22+ со квота 2.09 во 1xBet.

Менхенгладбах – Леверкузен – ГГ

Новата 2021 година за овие две екипи не донесе ништо добро. Менхенгладбах за неколку дена ќе ја заврши својата европска одисеја со оглед на тоа што имаат негатива од 2-0 против Сити и тешко дека ќе успеат да направат нешто. Леверкузен е во уште полоша ситуација за разлика од домаќините. Потполно потона во опследните два натпревари, а пред тоа имаа одличен почеток на сезоната. Овде очекуваме ефикасен натпревар и типуваме ГГ со квота 1.57 во Bet365.

Ајнтрахт – Штутгарт – 1

Не очекувавме дека Ајнтрахт својот прв пораз во 2021 година ќе го запише во Бремен. Особено после водството и победата во првото полувреме. Мора да признаеме дека изиграа катастрофално во вториот дел и дека Вердер заслужено победи. Гостите се тим кој се наоѓа на средината на табелата и опстанокот не им е загрижен, па со таквиот пласман можат да бидат спокојни. Наш предлог за овој дуел е 1 со квота 1.95 во 22Bet.

Фрајбург – Лајпциг – 2

Биковите се се поблиску до освојувањето на својот прв трофеј во историјата. Се наближува ДФБ купот каде што стигнаа со победа во полифиналето над Волфсбург, па сега само две победи ги делат од подигањето на пехарот. Фрајбург е во сигурната зона и тешко дека можат да паднат, но не можат да се борат за Европа. Лајпциг е фаворит на овој натпревар и предлагаме 2 со квота 1.75 во Betwinner.

Херта – Аугсбург – 0-2

За домаќините ова ќе биде натпревар да се биде или не. Некој би помислил дека е сосема во ред што Аугсбург им е ривал, но и против Мајнц беше така, па Аугсбург ги зеде сите три бода. Херта во последните девет кола успеа да освои само два бода и вистинско чудо е што се над зоната за елиминација. Наш предлог на овој натпревар е 0-2 гола со квота 1.74 во 1xBet.

Хофенхајм – Волфсбург – 2

Волците се борат за пласман во ЛШ, а тоа би било фантастичен успех за тимот чиј обид беше да стигне до Лига Европа. Волфсбург испадна од ДФБ купот така што беа поразени од Лајпциг. Хофенхајм победи само еднаш во претходните пет кола и нивниот квалитет нема да им дозволи борба за опстанок, но за подобар учинок веќе се задоцнија. Волфсбург е благ фаворит и предлагаме 2 со квота 2.30 во Bet365.

Баерн – Дортмунд – ГГ4+

Иако на табелата се разлика 13 бода, ова дерби е подеднакво важно за двете екипи. Баварците во Дер Класикер влегуваат како лидери, додека Милионерите не се помеѓу четирите екипи и се борат за пласман во ЛШ. Мечот во Минхен им доаѓа во незгоден момент бидејќи ги очекува реванш против Севиља, а пред само четири дена гостуваа во Менхенгладбах. Баерн во тој временски период имаше седум дена пауза што и не е мала работа. Овде очекуваме екстра ефикасен натпревар и предлагаме ГГ4+ со квота 1.91 во 22Bet.

Келн – Вердер – Х2

Јарците полека влегуваат во опасната зона. Како и да не влезат кога во досегашниот дел од првенството победија само еднаш, а играа 11 пати на домашен терен. Сега имаат само три бода повеќе од Херта и Арминија, па јасно е дека секој нареден натпревар за нив е квалификационен. Вердер успеа да врзе две победи, прво во Берлин против Херта, а потоа и направија пресврт против Ајнтрахт. Со сите овие податоци очекуваме гостите да не бидат поразени и предлагаме Х2 со квота 1.46 во Betwinner.

Арминија – Унион Берлин – 0-2

Во претходните пет натпревари Арминија изгуби четири пати, а еден бод освои и во натпреварот против Баерн во Минхен. Јасно е дека новајлиите од Билефилд во последно време играат со многу голови за разлика од стартот на сезона. Берлин само еднаш победи на претходните седум натпревари, но и покрај тоа се наоѓаат во конфорната зона.  Сепак на овој натпревар не веруваме дека ќе гледаме многу голови, па предлагаме 0-2 гола со квота 1.64 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*