Тикет на денот (вторник, 02.03.2021)

тикет на денот

Понудата денес е сосема задоволувачка, а така ќе биде и во наредните денови и покрај тоа што нема европски купови. Тука се Италијанците, Французите и Англичаните кои ќе играат првенствени натпревари. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Манчестер Сити – Вулверхемптон – 1&3+ @ 1.90 во 1xBet

Тимот на Пеп Гвардиола врза 20 последователни победи, сметајќи ги сите натпреварувања и немаат намера да запрат. Титулата во Премиер Лига е на повидок, но нема да биде изненадување ако земат и нешто друго. Се разбира дека нив најдрага би им била онаа во ЛШ каде што конкуренцијата е огромна. Волвс моментално е на 12-то место, но достижно се наоѓаат неколку тимови пред нив. Инаку, гостите се во исто така добра серија резултати и имаат пет врзани натпревари без пораз. Овде очекуваме Сити да доминира и предлагаме 1&3+ со квота 1.90 во 1xBet.

Менхенгладбах – Дортмунд – ГГ4+ @ 2.52 во Bet365

Во дерби натпреварот од ¼ финалето на германскиот куп се сретнуваат два претставници на оваа земја во 1/8 финалето од ЛШ. Само тој факт дава некако сјај на овој натпревар. Двата тренери имаат мали проблеми со повредите, но ситуацијата е многу подобра за разлика од пред неколку седмици. Домаќините започнаа со лоши игри, но секако дека нема да се предадат. Што се однесува до Дортмунд, во претходното коло ја победија Арминија, а Менхенгладбах ја прокоцка предноста од 2 гола против Лајпциг. Како и да е, овде очекуваме ефикасен натпревар и предлагаме ГГ4+ со квота 2.52 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.79

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*