Соработка 3 за 3 или случајност?

Денес од 20:00 во рамките на англиската Национал лига се сретнуваат екипите на Сатон и Бромлеј.

Сатон е на втората позиција и досега има освоено вкупно 43 бода преку 13 победи, 4 реми и 4 порази.

Бромлеј е на 9-то место со вкупно 34 бода и учинок од 9 победи, 7 реми и 7 порази.

Статистиката на меѓусебните натпревари на овие два ривали укажува на евентуална соработка 3 за 3, поточно на поделба на бодовите.  Во последните четири сезони наназад, бодовите си ги „делат“ двата клуба, па веруваме дека и оваа сезона ќе започнат така.

Треба да се внимава што ова е прв натпревар оваа сезона, па не се знае кој тим прво ќе ги земе бодовите, но како и да е, може да се проба и едната и другата варијанта.

Предлог:

1 @ 2.05 во Bet365

2 @ 4.10 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*