Тикет на денот е-Спорт (03.03.2021)

По вчерашните добитни типови, во денешниот тикет ни доаѓаат три натпревари, и тоа од три различни е-Спорта, односно Dota 2, CS:GO и League of Legends.

Spider Pigzs – Brame – 2 @ 1.40 во Bet365

Ова ќе биде пресметка за тоа кој е најдобар на турнирот Dota 2 tournament Free TON League,  а веќе овие екипи добро се познаваат меѓусебе затоа што одиграа четири меча и резултатот е 2-2. Последниот од нив беше пред речиси еден месец, а тогаш подобар беше Brame со 2-1 додека денеска ќе ја имаат фаворитската улога бидејќи се во одлична форма со три победи на последните три меча, додека Spider Pigzs има само еден триумф на три натпревари. Наш предлог е 2 со коефициент 1.40 во Bet365.

Winstrike – Forze – 2 @ 2.25 во 22Bet

Winstrike досега одигра пет меча на ESEA MDL Season 36 Europe и славеше пет пат, па затоа е на првата позиција во групата А со 15 бодови, додека нивниот ривал Forze одигра три меча, а веќе запиша два порази, па само со три бода се наоѓа далеку зад ривалите кои се борат за нокаут-фазата од турнирот. Очигледно Winstrike  пласиран во следната фаза и нема да има премногу желба за триумф, па затоа ние предлагаме 2 со коефициент 2.25 во 22Bet.

Nordavind – Kova Esports – 2 @ 3.00 во 1xBet

Овие тимови ќе се обидат да се изборат за финале по потешкиот пат, односно Losers Bracket на NLC 2021 Spring Playoffs, иако пред нив е долг пат за да стигнат до таму. Nordavind има само еден триумф на последните три натпревари, додека KOVA е за нијанса подобар тим и има две победи на три дуели. Наш предлог е 2 со коефициент 3.00 во 1xBet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3659.45

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*