Тикет на денот (понеделник, 01.03.2021)

тикет на денот

Денешната понуда е доста слаба, но тоа не значи дека не може да се состави тикет кој е потенцијално добитен. Ова е нашиот предлог.

Евертон – Саутемптон – 1 @ 2.16 во 1xBet

Евертон конечно успеа да слави во Мерсисајд дербито и да победат против градскиот ривал после повеќе од десет години. Сето да биде уште позначајно, Евертон славеше на Енфилд во момент кога Ливерпул важи за шампион на Англија. Сега, четата на Анлчелоти е преполна со самодоверба и на тој начин ја прекинаа серијата од три натпревари без победа. Саутемптон во еден момент беше лидер на табелата, но сега се на 14-то место, всушност таму каде што припаѓаат. Овде очекуваме доминација на домаќините и предлагаме 1 со квота 2.16 во 1xBet.

Леувен – Антверп – 2 @ 2.00 во Bet365

Гостите го завршија своето долго патување низ Европа во 1/16 финалето од ЛЕ. Од нив подобри беа Ренџерс кој славеше два пати на два ефикасен натпревар. Антверпен во принцип е солидна екипа и не е чудно што се наоѓаат на второто место во Жупиле лигата. Пред нив е само актуелниот шампион Бриж кој е тешко достижен оваа сезона. Екипата на Леувен од друга страна можат да бидат задоволни со досегашниот учинок. Се наоѓаат на осмото место, последното кое носи пласман во доигрувањето за ЛЕ. Како и да е, ние овде предлагаме 2 со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*