Тикет на денот е-Спорт (01.03.2021)

Продолжуваме во ист ритам со натпреварите од е-Спорот откако во денешниот тикет ни доаѓаат нови два дуели од CS:GO.

MIBR – HAVU – 2 @ 2.10 во Bet365

MIBR има само една победа на последните три натпревари, и тоа против Fnatic со 2-0, додека загуби од BIG и Team Liquid, за разлика од нивниот ривал HAVU, кој славеше на трите претходни дуели и тоа Lilmix, Copenhagen Flames и Case. Ова ќе биде нивна втора пресметка откако првата ја доби MIBR, а овој пат наш предлог е 2 со коефициент 2.10 во Bet365.

Saw – Copenhagen Flames – 2 @ 3.00 во 22Bet

Saw последната победа ја зашиша на 17 февруари против бугарски FATE со 2-0, но потоа загуби од Sprout со 1-2, како и од Wisla Krakow со 1-2. Додека Copenhagen Flames славеше на претходните две пресметки со Tricked Esport и ONYX со по 2-0, додека загуби од HAVU со 1-2. Ова ќе биде нивна прва меѓусебна пресметка и нема сомнеж дека ќе биде интересна, а ние предлагаме 2 со коефициент 3.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3656.30

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*